Aşı & Antiparaziter Uygulamalar

parazit tedavisi

Aşılar hayat kurtarıcıdır! Köpeklerimizi ve kedilerimizi oldukça yaygın olan ve sağlıklarını ciddi şekilde etkileyebilecek hastalıklardan korurlar. Kaya Veteriner Kliniği'nde, aşılama ile ilgili sorunları önlemek için endüstrinin en güvenli yönergelerine uygun kedi ve köpek aşıları sunuyoruz.

Evcil hayvanınızın bakımı sadece evcil hayvanınızın daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda evcil hayvanınızla bağ kurmanın harika bir yoludur! Evcil hayvanınıza sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları hizmetleri ve bakımı vermek önemlidir ve onlar için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri onlara doğru parazit önleyici bakımı sunmaktır. Kaya Veteriner Kliniği'nde hayvan sahiplerine parazit önleyici tedbirler konusunda gerekli tüm bilgilendirmeleri yaparak farkındalık yaratmaya çalışmaktayız.

Hem insan sağlığı hem de hayvanların sağlığı için aşı ve parazit önleyici uygulamaların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha paylaşmak isteriz. Çünkü aşılar, sorunların önlenmesi ve hastalıkların tedavisi konusunda daha etkili, daha ucuz ve genel olarak daha iyi bir yaklaşımla adım atılmasını mümkün kılar. Bir evcil hayvan veya çiftlik hayvanı sahibiyseniz, parazit önleme tekniklerinin farkında olmanız gerekir. Sakarya veteriner hekimlerimiz bu konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

antiparazit uygulaması

Antiparaziter uygulamalar, birçok parazit enfeksiyonu dış belirtileri göstermeden evcil hayvanınızın içinde bir süre büyüyüp çoğalabileceğinden evcil hayvanınızın iyiliği için gereklidir. Parazitlerin canlı vücuduna verdiği büyük zararlardan sonra bunları gidermeye çalışmak maddi yükü arttıran bir durumdur ve ilerlemiş vak'alarda parazitlerden kurtulması oldukça zordur. Doğru olmayan çeşitli parazit giderme metotları evcil hayvanınız için oldukça zararlı olabilir. Parazitlerden kurtulmak için mutlaka veteriner hekimlerden destek almak ve tıbbi çözüm üretmek gerekir.

Parazit probleminin harika bir örneği kalp kurtlarıdır. Bir sivrisinek ısırığı yoluyla bulaşan kalp kurtları büyür ve çoğalır, solucanların evcil hayvanınızın kalp dokusundan geçmesine ve kalbe ciddi zarar vermesine neden olur. Bu parazitler kan testi ile kolayca önlenebilir.

Kalp kurtlarının yanı sıra pire ve keneler gibi parazitlerin önlenmesi de önemlidir. Bu parazitler evcil hayvanınızın vücudunu kan merkezi olarak kullanır ve ölümcül hastalıkları bulaştırabilir. Kaya Veteriner Kliniği'nde bu parazitler için de en etkili çözümlere sahibiz. İç ve dış parazit önleme ihtiyaçlarınız için Sakarya, Geyve bölgesinde size yardımcı olmaya hazırız.

Sakarya veteriner kliniğimizi ziyaret edin